1991

Rozpoczęcie produkcji na małym młynie przy ulicy Raszkowskiej w Ostrowie Wlkp.

1995

Zakup magazyna na zboze w miejscowości Czechel

2005

Zakup młyna żytniego w Raszkowie

2008

Zakup znacznie większego obiektu młyna przy ulicy Młyńskie 5 w Ostrowie i zwiększenie zdolności przemiałowej 3-krotnie

2009

Budowa baterii silosów przy Młynie w Ostrowie

2018

Zakup sąsiedniego obiektu byłej centrali nasienne wraz z magazynem płaskim, co pozwoliło zwiększyć nam powierzchnie magazynową

O nas

Młyn Ostrów Wielkopolski to firma działająca na rynku zbożowo-młynarskim od 1991 roku. Obecnie posiadamy dwa młyny: pszenny w Ostrowie Wielkopolski oraz żytni w Raszkowie. Coroczna wzrastająca liczba klientów na naszą mąkę oraz otręby ,a przez to wzrost zdolności przemiałowych wymusił na nas powiększenie powierzchni magazynowej. Z tego powodu w 2018 roku został zakupiony sąsiedni obiekt byłej centrali nasiennej. Produkowana przez nas mąka znalazła uznanie wśród klientów (piekarzy, cukierników, pizzerii, klientów detalicznych itd.) w Polsce jak i za granicą.

Szanowni Państwo,

W odpowiedzi na doniesienia pojawiające się w przestrzeni internetowej dotyczące produkcji naszych wyrobów, chcielibyśmy przedstawić pełny i przejrzysty obraz sytuacji, aby rozwiać wszelkie wątpliwości i niepokoje.


Pragniemy zapewnić, że mąka produkowana w naszym młynie wykorzystuje wyłącznie zboże zakupione od sprawdzonych, polskich oraz lokalnych dostawców. Dla potwierdzenia najwyższej jakości i bezpieczeństwa naszych produktów, dysponujemy odpowiednimi dokumentami, atestami oraz międzynarodowymi certyfikatami. Wśród nich znajduje się międzynarodowa norma dotycząca bezpieczeństwa żywności – BRC, co stanowi gwarancję zgodności z najwyższymi standardami branżowymi. Chcielibyśmy również wyjaśnić sytuację związaną z dostawą 223 ton zboża pochodzącego z Ukrainy w 2022 roku, co stanowiło zaledwie 0,5% rocznej ilości przerobionego przez nas zboża. Zboże to zostało dokładnie przebadane zgodnie z obowiązującymi procedurami kontrolnymi, w tym również przez Główny Inspektorat Sanitarny, aby zapewnić jego bezpieczeństwo. Ostatecznie podjęliśmy decyzję o przekierowaniu tej partii zboża do produkcji pasz, co jest praktyką zgodną z naszymi rygorystycznymi standardami jakości i bezpieczeństwa.


Podkreślamy z całą stanowczością, że w naszym zakładzie nie została wyprodukowana żadna partia mąki ze zboża pochodzenia ukraińskiego. Nasze produkty są wynikiem starannej selekcji surowców i ścisłej współpracy z lokalnymi rolnikami, co pozwala nam na utrzymanie niezmiennie wysokiej jakości.


Z poważaniem
Właściciel
Lukasz Otwiaska.